Zwykle zaczyna się od wypadu na południe Polski lub na okolicznych, niewielkich stokach. Miłość do jazdy na nartach i snowboardzie pozostaje do końca życia. Jak mówią: „apetyt rośnie w miarę jedzenia”, dlatego zaczynasz rozglądać się dalej. Dlaczego warto wybrać urlop w Alpach – na przykład w Austrii i we Włoszech?

Idealne warunki do jazdy

W Austrii nad krajobrazem górują lodowce, na których istnieją stoki pozwalające na jazdę przez wiele miesięcy w roku. Z kolei we Włoszech trzeba poczekać na sezon trwający od końca jesieni do początku wiosny, ale za to śnieg pada gęsto i obficie, przy zachowaniu słonecznej, przyjemnej pogody. Na profesjonalnych, alpejskich stokach istnieje zresztą mnóstwo instalacji do sztucznego naśnieżania, więc jeśli chcesz pojechać tam na narty, nie musisz się martwić warunkami.

Regiony i kurorty słynące z narciarskich stoków, jak Val di Sole, Val di Fiemme, Pitzal, Solden czy Livigno, to miejsca, w których stoki są ultranowoczesne, z bardzo wydajnym systemem wyciągów czy wspólnych karnetów. Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego funkcjonują praktycznie przy każdym obiekcie noclegowym, po okolicznych wioskach i miasteczkach kursują bezpłatne lub bardzo tanie skibusy.

Raj dla aktywnych

Alpejskie krajobrazy nieodłącznie kojarzą się z narciarstwem i jazdą na snowboardzie, ale w większości kurortów można uprawiać zupełnie inne aktywności, takie jak loty na paralotni, saneczkarstwo, narciarstwo biegowe, jazdę konną, pływanie, łyżwiarstwo czy kolarstwo (to jedna z narodowych dyscyplin we Włoszech!). Przerwę od stoku można zorganizować choćby poprzez spacer długimi szlakami turystycznymi z niezapomnianymi widokami.

Jednocześnie, nikt nie powinien się nudzić. Regionalna kuchnia zachwyca swoim nietuzinkowym charakterem, a na pograniczu Włoch i Austrii kultura przybiera oryginalną, tradycyjną formę. W wielu kurortach wieczorami organizuje się imprezy typu apres-ski, które potrafią przedłużyć się do rana.

Wyjazd do Austii i Włoch na narty lub snowboard to atrakcja dla każdego – rodzin, paczki przyjaciół czy indywidualnych turystów.

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

 

Rosja to największy kraj na świecie. Łączy nas burzliwa historia, ale i słowiańska dusza. Wydawać by się mogło, że wiemy dość dużo o naszym sąsiedzie... Jednak Rosja nadal kryje w sobie wiele tajemnic do odkrycia. Kilka przytoczonych ciekawostek pozwoli nam udowodnić jaki to fascynujący kraj.

90% turystów odwiedzających Federację Rosyjską za cel swoje podróży wybiera Moskwę i Petersburg. Sam Petersburg często bywa nazywany "Wenecją Północy", "Północną Stolicą". A sami mieszkańcy mówią o nim pieszczotliwie Piter.

 

Miłośnicy kotów również znajdą w Petersburgu coś dla siebie. Państwowe Muzeum "Ermitaż" zatrudnia koty. Mruczki pojawiły się w Ermitażu już 1764 roku, na rozkaz carycy Katarzyny Wielkiej. Koty mają za zadanie chronić eksponaty i turystów przed gryzoniami. Co ciekawe zatrudnione koty w ramach pensji mają zapewnione ciepłe miejsce do spania, wyżywienie oraz kompleksową opiekę weterynaryjną. Co jakiś czas muzeum organizuje akcje adopcyjne. Nowy opiekun ermitażowego kota otrzymuje specjalny certyfikat oraz dożywotnie darmowe wejściówki do muzeum.

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

 

Polska położona jest w środkowej części Europy, nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Jest to kraj w większości nizinny. Tereny nizinne (do 200 m n.p.m.) zajmują ponad 75% powierzchni kraju, a średnia wysokość wynosi 173 m n.p.m. Na południu występują również wyżyny oraz pasma górskie. Teren pochyla się z południa w stronę północnego zachodu. Nie maleje jednakże stopniowo, ale naprzemiennie występują pasma o zmiennych wysokościach. Wyróżnia się następujące pasy terenu (poczynając od południa): góry, kotliny, wyżyny, niziny, pojezierza, pobrzeża. Polska graniczy z siedmioma państwami (Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Rosja), a łączna długość granicy lądowej wynosi 3071 km. Długość granicy morskiej wynosi 440 km, a łączna długość granic 3511 km. Na terenie Polski znajduje się bardzo duża liczba jezior. Jest ich ponad 9300 (przekraczających 1 ha). Kraj leży w strefie wilgotnego klimatu kontynentalnego, określany jako przejściowy pomiędzy ciepłym klimatem umiarkowanym, a śnieżno-leśnym klimatem borealnym.

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

 

 

 

Polska jest krajem położonym pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Sudetami i Karpatami, należącym od 2004 roku do państw Unii Europejskiej. Kraj sąsiaduje od północy z Rosją, od wschodu z Białorusią i Ukrainą, od zachodu z Niemcami i od południa ze Słowacją oraz Czechami. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km² (69 miejsce na świecie).

Obecnie szacuje się, że kraj zamieszkuje około 38,5 miliona ludzi (36 miejsce na świecie). Stolicą i zarazem największym miastem w kraju jest Warszawa. Polska jest krajem demokratycznym, a głową państwa jest obecnie prezydent Andrzej Duda. Religią dominującą na terenie kraju jest katolicyzm. Obowiązujący język to język polski, a jednostka monetarna - złotówka (PLN). Flaga Polski przybiera kolory biało-czerwone, natomiast godłem jest biały orzeł w koronie na czerwonym tle.

Wśród słynnych Polaków należy wymienić między innymi takie osobistości jak Lech Wałęsa, Jan Paweł II, Maria Curie-Skłodowska, Bolesław Prus, Adam Mickiewicz czy Władysław Reymont.

 

 

Pozdrawiamy 

Zespół świat i Polacy

 

Pin It

 

 

Europa ma powierzchnię około 10 498 000 km². Jest to stosunkowo mały subkontynent, większy jedynie od Australii. Europa nie ma jasno wytyczonych wszystkich naturalnych granic, a w większości są granice jedynie umowne - przyjmuje się, że wyznaczają ją góry Ural, Morze Kaspijskie, Morze Czarne, cieśnina Bosfor, cieśnina Dardanele, Morze Egejskie, Morze Śródziemne (oddziela Europę od Afryki) i Ocen Atlantycki. Do Europy należy także kilka wysp, które nie leżą na jej szelfie kontynentalnym - między innymi Islandia czy archipelag Azory. Najniższym miejscem w Europie jest Nizina Nadkaspijska (28 m p.p.m), a najwyższym szczyt Mont Blanc (4811 m n.p.m.).

Obecnie do Europy należy 46 państw (nie licząc Państw nie posiadających pełnej niepodległości tj. Kosowo i Naddniestrze), leżących całościowo bądź częściowo na jej obszarze. Do największych aglomeracji Europy należy Moskwa, Paryż, Londyn, Madryt, Mediolan oraz Essen-Dusseldorf. Największą strukturą polityczną na terenie kontynentu jest Unia Europejska, w której skład wchodzi 27 państw europejskich. Dodatkowo prawie wszystkie kraje są również członkami Rady Europy.

 

 

Pozdrawiamy 

Świat i Polacy

 

Pin It

Znajdź pracę !

 

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

Idź na zakupy !

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne. 

Znajdź firmę !

Zapraszamy na serwis:"FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.