Rosja to największy kraj na świecie. Łączy nas burzliwa historia, ale i słowiańska dusza. Wydawać by się mogło, że wiemy dość dużo o naszym sąsiedzie... Jednak Rosja nadal kryje w sobie wiele tajemnic do odkrycia. Kilka przytoczonych ciekawostek pozwoli nam udowodnić jaki to fascynujący kraj.

90% turystów odwiedzających Federację Rosyjską za cel swoje podróży wybiera Moskwę i Petersburg. Sam Petersburg często bywa nazywany "Wenecją Północy", "Północną Stolicą". A sami mieszkańcy mówią o nim pieszczotliwie Piter.

 

Miłośnicy kotów również znajdą w Petersburgu coś dla siebie. Państwowe Muzeum "Ermitaż" zatrudnia koty. Mruczki pojawiły się w Ermitażu już 1764 roku, na rozkaz carycy Katarzyny Wielkiej. Koty mają za zadanie chronić eksponaty i turystów przed gryzoniami. Co ciekawe zatrudnione koty w ramach pensji mają zapewnione ciepłe miejsce do spania, wyżywienie oraz kompleksową opiekę weterynaryjną. Co jakiś czas muzeum organizuje akcje adopcyjne. Nowy opiekun ermitażowego kota otrzymuje specjalny certyfikat oraz dożywotnie darmowe wejściówki do muzeum.

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

Znajdź pracę !

 

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

Idź na zakupy !

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne. 

Znajdź firmę !

Zapraszamy na serwis:"FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.