Polska położona jest w środkowej części Europy, nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Jest to kraj w większości nizinny. Tereny nizinne (do 200 m n.p.m.) zajmują ponad 75% powierzchni kraju, a średnia wysokość wynosi 173 m n.p.m. Na południu występują również wyżyny oraz pasma górskie. Teren pochyla się z południa w stronę północnego zachodu. Nie maleje jednakże stopniowo, ale naprzemiennie występują pasma o zmiennych wysokościach. Wyróżnia się następujące pasy terenu (poczynając od południa): góry, kotliny, wyżyny, niziny, pojezierza, pobrzeża. Polska graniczy z siedmioma państwami (Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Rosja), a łączna długość granicy lądowej wynosi 3071 km. Długość granicy morskiej wynosi 440 km, a łączna długość granic 3511 km. Na terenie Polski znajduje się bardzo duża liczba jezior. Jest ich ponad 9300 (przekraczających 1 ha). Kraj leży w strefie wilgotnego klimatu kontynentalnego, określany jako przejściowy pomiędzy ciepłym klimatem umiarkowanym, a śnieżno-leśnym klimatem borealnym.

 

Pozdrawiamy

Zespół Świat i Polacy

Pin It

Znajdź pracę !

 

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

Idź na zakupy !

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne. 

Znajdź firmę !

Zapraszamy na serwis:"FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.