Polska jest krajem położonym pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Sudetami i Karpatami, należącym od 2004 roku do państw Unii Europejskiej. Kraj sąsiaduje od północy z Rosją, od wschodu z Białorusią i Ukrainą, od zachodu z Niemcami i od południa ze Słowacją oraz Czechami. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km² (69 miejsce na świecie).

Obecnie szacuje się, że kraj zamieszkuje około 38,5 miliona ludzi (36 miejsce na świecie). Stolicą i zarazem największym miastem w kraju jest Warszawa. Polska jest krajem demokratycznym, a głową państwa jest obecnie prezydent Andrzej Duda. Religią dominującą na terenie kraju jest katolicyzm. Obowiązujący język to język polski, a jednostka monetarna - złotówka (PLN). Flaga Polski przybiera kolory biało-czerwone, natomiast godłem jest biały orzeł w koronie na czerwonym tle.

Wśród słynnych Polaków należy wymienić między innymi takie osobistości jak Lech Wałęsa, Jan Paweł II, Maria Curie-Skłodowska, Bolesław Prus, Adam Mickiewicz czy Władysław Reymont.

 

 

Pozdrawiamy 

Zespół świat i Polacy

 

Pin It

Znajdź pracę !

 

Zapraszamy na serwis:"PRACA" Jeżeli masz firmę i szukasz wykwalifikowanych pracowników, zostaw bezpłatne ogłoszenie drobne. Może szukasz pracy? Pokaż że ci zależy i skorzystaj z naszego serwisu. Nie trać czasu niech oni dzwonią do ciebie!

Idź na zakupy !

Zapraszamy wszystkich do serwisu: "OGŁOSZENIA" Można tutaj wstawić swoje używane rzeczy, albo sprzedać zupełnie nowy towar. Na co czekać? Bądź pierwszy i wstaw bezpłatne ogłoszenie drobne. 

Znajdź firmę !

Zapraszamy na serwis:"FIRMY"  Jeżeli szukasz nowych klientów lub chcesz jeszcze bardziej rozreklamować swój biznes, zostaw wizytówkę. Wiemy jak dobra reklama jest niezbędna w osiągnięciu sukcesu. Nie strać tej okazji, bo może właśnie ona, przyniesie Tobie sukces.